Neujdite pitnému režimu pri behu!

Vedeli ste, že pri behu odbúravate stresové hormóny? Konkrétne ide o adrenalín a kortizol. To je dôvod, prečo sa môžete po behu cítiť uvoľnení, vyrovnaní a v tej najväčšej pohode. Behom skrátka dobehnete stratenú duševnú rovnováhu. Aby ste sa však rovnako dobre cítili aj po fyzickej stránke, je dôležité a priam nevyhnutné dodržiavať pitný režim. Je preto dobré mať so sebou nejakú tú štýlovú fľašu s vodou od MyBottle, ktorá vás povzbudí k tomu, aby ste pri behu nezabúdali na dostatočný príjem tekutín.

Vodu majte vždy so sebou!

Ak pijete počas behu príliš málo alebo nepijete vôbec, zvyšuje sa riziko dehydratácie – znižuje sa váš športový výkon a spomaľuje vás to. Našťastie, v súčasnosti už existuje veľa možností, ako nosiť vodu so sebou – či už sú to športové fľaše na beh, hydrovaky, či dokonca vesty. Výber toho, čo použiť, aby ste zostali pri behu hydratovaní, je do značnej miery vecou osobných preferencií. Niektorí možno uprednostňujú pohodlné fľaše do ruky, zatiaľ čo iní možno preferujú voľné ruky. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, je dôležité zvážiť kapacitu fľaše na beh, pretože pri dlhšom behu alebo horúcom počasí budete potrebovať viac vody, aby ste predišli dehydratácii. Investícia do opakovane použiteľnej fľaše na vodu tiež odstráni potrebu kupovať si novú fľašu na vodu zakaždým, keď ste smädní, čím v konečnom dôsledku pomáhate nielen sebe, ale aj životnému prostrediu.

Aký typ fľaše na beh zvoliť?

Ako sme už spomínali, je len otázkou preferencií, aký typ fľaše na beh si zvolíte. V našej ponuke nájdete bohatý sortiment rôznych športových fliaš či hydrovakov, ktoré vás nenechajú v štichu. My vás teraz skúsime trošku nasmerovať.

  • Športové fľaše isostar®

Ikonické športové fľaše isostar® zazreli svetlo sveta koncom 60. rokov vo Švajčiarsku. Dr. Felix Keifer, vedecký pracovník spoločnosti, zistil, že ak sa do vody pridá malé množstvo uhľohydrátov a sódy, napomáha to jej lepšej absorpcii organizmom. Tieto univerzálne fľaše by preto určite nemali chýbať vo výbave žiadneho športovca. Fľaša je ľahučká, ideálna aj na beh. V našej ponuke ich nájdete s objemom 650 ml, 800 ml a 1000 ml.

 

  • Šejkre BlenderBottle Sportmixer

Hybrid šejkra a zároveň fľaše na vodu je ideálny do posilňovne, do práce alebo ako fľaša na beh. Vďaka precízne prepracovanému zaklápaciemu veku zaisťujúcemu „zacvaknutie“ sa môžete spoľahnúť, že váš šejker je bezpečne zatvorený a pripravený na pretrepanie.

 

 

  • Fľaša s počítadlom plnenia športová JOSEPH JOSEPH dot active

Inteligentná fľaša s počítadlom JOSEPH JOSEPH Dot active sama dohliadne na váš pitný režim. Pri každom uzatváraní viečka sa objaví 1, 2, 3 až 4 bodky. Čo bodka, to 750 ml nápoja. Stačí vám teda len dopĺňať tekutiny, podľa bodiek budete vedieť, či dostatočne dodržiavate pitný režim. Takto sa môžete plne sústrediť na svoj beh.

  • Športová fľaša na vodu s binchotánom Eau Good Duo

Športová fľaša s tradičným japonským binchotánovým filtrom je vyrobená z BPA-free Tritanu. Bez binchotánového filtra môžete fľašu Eau Good Duo užívať ako bežnú športovú fľašu. Do fľaše potom môžete pridávať napr. aj kúsky ovocia na dochutenie vody. Infúzna mriežka, ktorá je súčasťou skrutkovacieho viečka, zaistí, že sa kúsky ovocia nedostanú k hubičke fľaše a nezabránia tak pitiu. Fľaša je pritom kompletne rozoberateľná a všetky diely ľahko čistiteľné.

 

  • Hydrovaky

Hydrovaky alebo skladacie fľaše sú flexibilné, kompaktné a ekologické fľaše na vodu, ktoré viete jednoducho zarovnať a zrolovať, pokiaľ sú prázdne, a preto vám ušetria miesto. Vďaka svojim vlastnostiam sú hydrovaky skvelou pomôckou pri behu.

 

Či už sa rozhodnete pre jednu z možností, ktoré sme vám ponúkli vyššie, alebo padne vaša voľba na iný produkt, veríme, že u nás na MyBottle si vyberiete pre seba to pravé orechové. My vás predsa smädných nenecháme! :) 

Späť do obchodu