Ako filtračná fľaša a uhlíkový filter na vodu značky LifeStraw zmenil svet?

Ako filtračná fľaša a uhlíkový filter na vodu LifeStraw zmenil svet? 

Svetoznámu spoločnosť Vestergaard Frandsen preslávil špeciálny uhlíkový filter na vodu značky LifeStraw, ktorý dokáže odstrániť baktérie a nečistoty z vody a robí ju dokonale pitnou. Aký príbeh sa skrýva za vznikom značky, čím sú výnimočné jej filtračné fľaše a čo by ste mali vedieť o iniciatíve Giving Back

 

Uhlíkový filter na vodu LifeStraw 

Spoločnosť Vestergaard Frandsen vznikla vo Švajčiarsku v roku 1994. Hneď pri vzniku si dala za cieľ pomáhať najzraniteľnejším, a preto sa začala zameriavať na vývoj a výrobu produktov, ktoré pomáhajú. Zodpovedným podnikaním, výnimočnými produktami a pomocou iným krajinám sa stala známou po celom svete. 

 

Neskôr sa rozrástla na dve spoločnosti - Vestergaard Frandsen a LifeStraw. Najznámejším výrobkom sa stal špeciálny uhlíkový filter na vodu. Ide o inovatívnu technológiu, ktorá sa stala skvelou pomôckou v boji s nedostatkom pitnej vody a skvalitnenia života mnohých ľudí po celom svete. 

 

Uhlíkový filter na vodu LifeStraw je približne 25 centimetrová plastová tuba, ktorú je možné prirovnať k hrubej slamke. Jedinečná technológia dokáže vyčistiť vodu od baktérií, vírusov a iných sedimentov ešte predtým, ako ju človek vypije. Uhlíkový filter LifeStraw dokáže zachytiť častice od veľkosti 15 mikrónov a ničí až 99,9% baktérií, ktoré sú prítomné vo vode.  

lifestraw filterNajlepší vynález roku 2005 

Uhlíkový filter LifeStraw má množstvo využití a pomáha skvalitňovať životy ľudí po celom svete, a to najmä v krajinách, kde pitná voda nie je samozrejmosťou. Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie bojuje so získaním pitnej vody približne šestina svetovej populácie. Okrem toho pomáha v boji s globálnym otepľovaním tým, že ľudia nie sú nútení vodu zo znečistených prameňov prevárať, čím sa znižuje spotreba dreva nutná k založeniu ohňa. 

 

Kvôli svojmu jednoduchému použitiu a efektivite, ktorá v súčasnosti pomáha mnohým ľuďom bol uhlíkový filter LifeStraw magazínom Time označený za najlepší vynález roka 2005. V magazíne Forbes bol zaradený do rebríčku desiatich vecí, ktoré pozitívne ovplyvňujú spôsob, akým žijeme.

 

O programe Giving Back 

Vynálezom uhlíkového filtra sa pomoc svetu len začala. Spoločnosť si dala za cieľ meniť kontaminovanú vodu na pitnú a bezpečnú pre komunity po celom svete. V rámci programu Giving Back boli vytvorené špecializované tímy s dobrovoľníkmi, ktorí pomáhajú v najviac ohrozených oblastiach. Komplexným plánovaním, školeniami a ďalšími vzdelávacími aktivitami zasahujú priamo v problémových miestach, robia pravidelné návštevy škôl a učia ľudí udržateľnosti a využívaniu čističiek vody LifeStraw.

 giving back lifestraw program

Vďaka kúpe produktov LifeStraw pomáhate zmeniť svet k lepšiemu aj vy. Výťažok z nákupu putuje na rozvoj programu Giving Back, ktorý výrazne mení životy ľudí. Zakúpením cestovného filtra alebo fliaš LifeStraw zabezpečíte prísun nezávadnej vody jednému dieťaťu v Afrike na celý školský rok. 

 

Objavte celú ponuku LifeStraw 

 V našej ponuke na MyBottle.sk nájdete celú radu produktov LifeStraw, ktoré vám zabezpečia bezpečné pitie vody z akéhokoľvek zdroja. Filtračná fľaša obsahuje 2-stupňovú filtráciu, filter s aktívnym uhlím a mikrofilter, ktoré dokážu z vody odstrániť väčšinu baktérií, mikroplastov a parazitov. 

 

Milovníkom outdoorových dobrodružstiev, kempovania, turistík a ďalších zaujímavých aktivít odporúčame fľašu na vodu s dvojitou stenou a vákuovou izoláciou z nehrdzavejúcej ocele s pokročilým filtrom, ktorý chráni jej obsah. Využijete ju na miestach s nedostatkom pitnej vody, pretože si môžete do fľaše nabrať vodu z potoka alebo jazera a vychutnať si ju bez obáv. Nehrdzavejúca termo fľaša LifeStraw je vyrobená z odolnejšieho materiálu, ktorý je odolný proti poškodeniam a v porovnaní s plastom má oveľa dlhšiu životnosť

 

Filtračná fľaša LifeStraw sa stane vaším spoločníkom všade tam, kde si nie ste istý nezávadnosťou alebo kvalitou zdroja vody. Zobrať ju so sebou môžete do školy, na turistiky i cesty. LifeStraw fľaše sú vyrábané v rôznych dizajnoch a veľkostiach, tak aby si z ponuky vybral každý. 

 

Dostupný je aj cestovný filter na vodu, ktorý vďaka jeho praktickej veľkosti môžete nosiť všade so sebou. Uhlíkový filter na vodu dokáže prefiltrovať až 4000 litrov vody, čo predstavuje dostatok pitnej vody pre dospelého človeka na 5 rokov

 

Zdroje:

https://www.baterky-noze.sk/znacka/lifestraw/

https://www.zapakuj.cz/lifestraw/

https://eu.lifestraw.com/pages/about-us

https://www.nadaciapontis.sk/novinky/lifestraw-unikat-ktory-zachranuje-zivoty/

 

Autor: Dáša Uhereková

Späť do obchodu