S nerezom bez výčitiek svedomia - Nerezové slamky

O nás v MyBottle je známe, že máme radi ekológiu. Nie je pritom žiadnym tajomstvom, že naša planéta trpí (nielen kvôli plastom), preto sa zameriavame na produkty vyrobené zo zdravotne nezávadných materiálov so zreteľom na kvalitné spracovanie, pričom sa snažíme znížiť uhlíkovú stopu na nevyhnutné minimum. K takýmto produktom patria aj nerezové slamky na pitie, ktorých výhody si popíšeme v nasledujúcich riadkoch.

Jednorazové plasty dostali stopku

Na Slovensku je od júla 2021 zakázané uvádzať na trh niektoré jednorazové plastové výrobky. Týka sa to napríklad nádob na potraviny, tanierov alebo aj slamiek na pitie. Tieto produkty totiž nie sú biologicky rozložiteľné, rozkladajú sa na mikroplasty, ktoré kolujú v prírode a k ľuďom sa dostanú späť napríklad v obyčajnej vode. Zaujímavosťou pritom je, že viac ako 80 % morského odpadu tvoria plasty. Tie sa hromadia v moriach, oceánoch a na plážach po celom svete, čo predstavuje veľmi vážne riziko pre morský život a zdravie ľudí. Cieľom je preto motivovať ľudí k používaniu ekologickejších materiálov, materiálov, ktoré nezaťažujú naše aj tak ťažko skúšané životné prostredie. Takým materiálom je napríklad nerez.

trash-4897366_1280

Čo to ten nerez je?

Nerez je ľahký a prakticky nezničiteľný, 100 % recyklovateľný, biologicky inaktívny a nepriedušný materiál. V prípade, že sa vám nerez podarí poškriabať, atómy chrómu sa za prítomnosti kyslíka dokážu preusporiadať tak, aby nezačal hrdzavieť. Ak je nerez spracovaný kvalitne, nemusíte sa báť uvoľňovania kovov. Nerezové produkty pritom vyzerajú veľmi atraktívne a to najdôležitejšie - sú ekologické, čím dáte jasne najavo, že nepodporujete produkciu jednorazových výrobkov. A robíte dobre!

nerezové šejkre blenderbottle

Skúšali ste už nerezové slamky? Ak nie, je čas to napraviť!

Naša ponuka je na nerezové slamky viac než bohatá – nájdete u nás napríklad jednoduché nerezové slamky KeepCup® Stainless Straight 6 mm, ktoré skvelo doplnia váš obľúbený termohrnček KeepCup, alebo nerezové slamky značky LUND LONDON, ktoré sú nielen dizajnové, opakovane použiteľné, ale aj teleskopicky zasúvateľné, pričom ich máte minimálne na celý život. Upútajú všade, kde si ich vezmete, pretože pôsobia naozaj luxusne. Tieto slamky sú k dispozícii v 11. farebných variantoch, ktoré dokonale doplnia výrazné a pastelové tóny kolekcie fliaš Skittle. No a nakoniec, neboli by sme to my, keby sme nedodali, že naše slamky sú bez BPA, PVC a ftalátov, čo pridáva na ich ekologickej hodnote. A tá sa predsa počíta dvojnásobne.

nerezová slamka lundlondon rainbow

Nerezové slamky síce nestoja pár centov ako tie plastové. Je to produkt, za ktorý si priplatíme o niečo viac, no v konečnom dôsledku sú to skvelo investované peniaze, ktoré sa vám vďaka opakovanému použitiu vrátia späť. Nehovoriac o dobrom pocite, keď chránite naše životné prostredie. Zabudnite na stovky jednorazových plastových slamiek, zaobstarajte si nerezové slamky, ktoré okrem efektívnosti a ekologickosti pôsobia aj štýlovo a dajú sa ľahko umyť v umývačke riadu alebo pomocou praktickej čistiacej kefky, ktorá je rovnako navrhnutá na opakované použitie a vyrobená zo zdravotne nezávadného materiálu.

nerezová slamka lund london gold

 

Urobme sebe aj našej planéte službu a buďme k sebe ohľaduplní, pretože všetko, čo do toho dáte, sa vám raz vráti.

 

Autor: Kristína Repoková

 

Späť do obchodu