Pitie zo skla je zdravšie, chutnejšie a ekologickejšie!

Ak vám nie je jedno, čo a z čoho pijete, a zároveň nekašlete ani na naše ťažko skúšané životné prostredie, ste na tom najsprávnejšom mieste. Dajte šancu sklu a vyskúšajte niektorú z fliaš na vodu od MyBottle. Pýtate sa, prečo? Odpoveď sa dozviete už o chvíľku – čítajte ďalej!

sklenená fľaša na vodu lekue

Sklo vs. plast = 1 : 0

Sklo sa dá recyklovať donekonečna, pričom jediným kritériom pri triedení je jeho farba. Pri recyklácii sa jednoducho rozdrví, roztaví a vyrobia sa z neho nové produkty. My v MyBottle ich nakupujeme priamo od výrobcov, resp. ich oficiálnych zástupcov, čím sa snažíme znížiť uhlíkovú stopu na nevyhnutné minimum. 

Čo sa týka plastových fliaš, tie končia buď v oceánoch, alebo na skládkach a trvá takmer 450 rokov, kým sa celkom rozložia. To už je celkom slušná doba, čo poviete? Alarmujúce pritom je, že podľa odhadov plastový odpad prevýši do roku 2050 všetky ryby v mori. Inak, vedeli ste, že z 30 druhov plastov existuje len 7 druhov, ktoré možno recyklovať? Za nás má sklo prvý bod.

 

Voda zo skla chutí podstatne lepšie!

Presnejšie, zo skla chutí všetko lepšie, ale tá voda…! Sklenená fľaša na vodu nielenže uchováva jej minerály, ale zakaždým, keď sa rozhodnete osviežiť, sa môžete tešiť na jej vždy čerstvú a lahodnú chuť. Sklo neabsorbuje pachy či chute iných nápojov, neobsahuje žiadne škodlivé látky, ktoré by sa uvoľňovali do vody (napríklad ako BPA pri plastoch, o ktorom sa predpokladá, že je zodpovedný za narušenie hormónov v tele), a pomôže vám znížiť spotrebu plastových fliaš, čím priamo úmerne znížite aj dopad vašej rodiny na životné prostredie. Priemerná štvorčlenná rodina tak ušetrí životné prostredie o približne 850 litrových plastových fliaš na vodu ročne. Ďalší bod pre sklo! 

fľaša na vodu sklenené blenderbottle

 

Čistenie sklenených fliaš je hračka

Sklenené fľaše na vodu sú absolútne nenáročné na údržbu - umyjete ich rýchlo a vždy budú hygienicky čisté. Pokojne ich môžete šupnúť aj do umývačky riadu, pričom nemusíte mať obavy, že sa roztopia alebo akokoľvek znehodnotia.

 

čistiace kefy na fľaše joseph joseph

Sklo zaistí stálu teplotu nápoja

Či už obľubujete dobre vychladené nápoje, alebo teplé čajíky – fľaša zo skla udrží váš obľúbený nápoj pri stabilnej teplote. Nemusíte sa tak báť, že budete piť v zime ľadový čaj alebo v lete teplú vodu. Alebo si spomeňte na nepredvídateľné jesenné dni, keď by vám ráno viac bodol chutný bylinkový čaj a poobede by ste sa zas radi osviežili čerstvou vychladenou vodou. Pri sklenených fľašiach na vodu to nie je nič nereálne, stačí len jedna a tá istá fľašazo skla.

 

Záleží nám na vás aj na životnom prostredí

My v MyBottle ponúkame len také produkty, ktoré sú vyrobené zo zdravotne nezávadných materiálov so zreteľom na kvalitné spracovanie a nadčasový dizajn, čím sa stávajú aj vaším štýlovým doplnkom, ktorý vám bude okolie závidieť…, ale len do času, kým si nejaký produkt od nás neobjednajú tiež. :) Sklenená fľaša na vodu je viac priateľská k životnému prostrediu, čiže aj viac trendy. Možno by ste to pred pár rokmi nepovedali, ale môže byť skutočne vkusným doplnkom a zároveň skvelý spôsob, ako dodržiavať pitný režim. Ten je, ako vieme, veľmi dôležitý, veď len dospelý človek by mal v priemere za deň vypiť dva až tri litre tekutín, najlepšie nesladených. A teraz ruku na srdce, koľko vody ste dnes vypili vy? :) Ak ste v tomto neporiadnici, možno sa polepšíte, keď budete hrdým majiteľom jednej z našich dizajnových fliaš na vodu. Pri sklenených fľašiach nám nedá nepochváliť sa napríklad našou fľašou na vodu s kryštálom v rôznych farbách, s uhlíkovým filtrom či s binchotánom


Joseph joseph fľaša na vodu s binchotánom

 

Ak ste sa na záver článku rozhodli originálnym a trendy produktom potešiť seba alebo svojich blízkych, všetko praktické, krásne a ekologické nájdete na našom webe www.mybottle.skNa zdravie! :)

 

Autor:

Kristína Repková

Späť do obchodu