Fľaša na vodu zo skla, nerezu alebo plastu? Aký materiál je ten najlepší?

15.08.2022

Uvažujete o kúpe fľaše na vodu? Pred výberom zvážte najmä materiál, z ktorého bude vaša fľaša vyrobená. Poradíme vám, aká fľaša na vodu je pre vás vhodná, v čom spočívajú výhody jednotlivých materiálov a podľa akých ďalších parametrov sa rozhodnúť pri výbere. 

 

Fľaša na vodu podľa účelu 

V prvom rade je dôležité premyslieť si, kam so sebou chcete fľašu nosiť a pri akých aktivitách ju budete využívať. Ak potrebujete fľašu do školy alebo práce, môžete sa spoľahnúť na plast alebo sklo, ktoré sú nielen kvalitné, ale aj dizajnové.

V prípade, že milujete outdoorové športy, kempovanie alebo výlety do prírody, budete potrebovať fľašu z odolnejšieho nerezového materiálu. Materiál vo väčšine prípadov ovplyvňuje aj hmotnosť fľaše, pri každej preto v našom e-shope MyBottle.sk nájdete jej hmotnosť. 

 

Nerezová fľaša 

Má schopnosť izolácie, takže horúce nápoje zostávajú aj po niekoľkých hodinách teplé a studené nápoje sa naopak nezohrievajú. Nerezová fľaša má veľkú výhodu v odolnosti, takže prežije aj tvrdšie zaobchádzanie. Jej materiál je odolný voči hrdzi a škvrnám, čo predlžuje životnosť fľaše.

Nerezové fľaše je možné čistiť v umývačke riadu a pri správnej starostlivosti vydrží fľaša desiatky rokov. Pri výrobe nerezovej fľaše nie sú používané žiadne chemikálie ani toxíny, takže pitie z nej je naozaj bezpečné. Výhodou je aj možnosť recyklácie nerezového materiálu a nosením fľaše na vodu prispievate k trvalej udržateľnosti planéty

nerezová fľaša

Nerezová fľaša môže mať rôzne druhy uzáverov a predáva sa vo viacerých prevedeniach. Zaujímavým sú napríklad nerezové fľaše Lund London, ktoré vás prekvapia svojim hravým dizajnom.

Nerezovú fľašu môžete nosiť prakticky kamkoľvek a vhodná je aj pre deti do školy. V porovnaní s inými druhmi fliaš má o niečo vyššiu cenu, avšak v tomto prípade sa za kvalitu materiálu určite oplatí priplatiť. 

 

Sklenená fľaša 

Sklo je nezávadný materiál, ktorý sa považuje za najbezpečnejší z hľadiska zdravia. Kúpou sklenenej fľaše tiež šetríte životné prostredie a bojujete proti nadmernej tvorbe plastového odpadu.

V mnohých prípadoch je sklenená fľaša považovaná za zlatú strednú cestu, avšak v porovnaní s plastovou alebo nerezovou je najťažšia. Práve z tohto dôvodu sa príliš neodporúča deťom, pre ktoré by mohla byť v školskej taške zbytočnou záťažou. Nevýhodou je aj možnosť rozbitia skla, ktorému sa však dá predísť používaním ochranných obalov

sklenená fľaša

 

Plastová fľaša 

Plastové fľaše v našom e-shope sú vyrobené z nezávadného plastu a cenovo sú dostupné pre každého. Ich využitie je všestranné a nosiť ich môžete prakticky kamkoľvek. Obľúbené sú aj ako športové fľaše a vhodné sú aj pre malých školákov.

Ich životnosť je v porovnaní s nerezovými fľašami kratšia, avšak plast je recyklovateľný materiál, takže kúpou plastovej fľaše znižujete produkciu jednorazových plastov. 

 plastová fľaša

Ďalšie parametre, ktoré sledovať pri výbere fľaše na vodu

Pri výbere konkrétneho modelu fľaše prispôsobte vaše rozhodnutie aj ďalším parametrom. Dôležitá je veľkosť fľaše, ktorú udáva jej objem. Pred kúpou si výber fľaše poriadne premyslite, pretože veľkosť pocítite aj na jej váhe a priestore, ktorý vám zaberie v taške, či batohu.

Fľaše na vodu sa rozlišujú aj spôsob otvárania uzáveru, tvar a dizajn, ktorý v mnohých prípadoch predáva. 

Fľaše na vodu máme rozdelené do niekoľkých kategórií a vyberať si môžete aj podľa značiek. V prípade, že s výberom fľaše na vodu potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať.  

Autor: Dáša Uherková

 

 

Späť do obchodu