Dodržujte pitný režim počas letných horúčav s fľašami MyBottle

25.08.2022

Pravdepodobne nikoho z vás nemusíme presviedčať o dôležitosti dodržiavania pitného režimu a rizikách dehydratácie, ktoré nášmu organizmu hrozia najmä v lete. Koľko vody by ste mali počas leta vypiť, aké nápoje sú najviac odporúčané a ako vám s dodržiavaním pitného režimu pomôžu fľaše MyBottle? 

Koľko vody sa odporúča vypiť počas leta?

Všeobecne platí, že počas leta by malo naše telo prijať viac tekutín, a to isté platí aj u detí. Nedá sa však s určitosťou povedať koľko litrov by mal každý človek vypiť, pretože zdravotný stav a potreby jednotlivých ľudí sa líšia. Viacerí výživoví poradcovia sa však zhodujú na tom, že priemerný príjem tekutín dospelého človeka počas dňa by mal byť zhruba od 2,5 do 3 litrov vody. V prípade horúčav sa odporúča vypiť minimálne o liter vody naviac.

 

Dôležité je uvedomiť si, že vodu je potrebné piť aj napriek tomu, ak človek nepociťuje smäd. Väčšinou sa totiž potreba pitia vody spája najmä s rastúcimi vonkajšími teplotami alebo fyzickou aktivitou. Treba tiež myslieť na to, že nie je dobré piť vodu nárazovo vo veľkých dávkach a je lepšie piť ju pravidelne po menších množstvách. 

letné obdobie a pitný režim

Nápoje, ktoré sa do pitného režimu nerátajú

 Veľa ľudí si žiaľ neuvedomuje, že niektoré druhy nápojov sa nezarátavajú do pitného režimu. Patria sem nápoje s vysokým obsahom cukru, chinínu, kofeínu alebo alkoholu, medzi ktoré radíme napríklad pivá, malinovky, rôzne druhy alkoholu, a taktiež aj kávu.

obrázok kávy káva alkohol sladené nápoje sa nepočítajú do nášho denného príjmu tekutín

 

Aby bol váš pitný režim ideálny, úplne stačí ak budete piť čistú vodu, prípadne čistú perlivú vodu. Deťom môžete v rámci pitného režimu ponúknuť aj nesladené ovocné alebo bylinkové čaje, vodu ochutenú kvalitným sirupom či vodou zriedené ovocné džúsy. 

Ako vám znovupoužiteľná fľaša na vodu pomôže dodržiavať pitný režim?

Budete prekvapení, ale dôvodov sa nájde hneď niekoľko. Častým problémom ľudí, ktorí nedodržiavajú pitný režim je ten, že si vodu so sebou jednoducho zabudnú zobrať, pretože nemajú fľašu, do ktorej by si vodu naliali. Opakovateľne použiteľná fľaša na vodu jednoducho rieši tento problém a obľúbený nápoj, či už je to čistá voda, minerálka alebo doma pripravený čaj, si môžete zobrať kamkoľvek so sebou.

 

Sami uvidíte, že ak zainvestujete do novej fľaše na vodu, budete ju chcieť nosiť všade so sebou. Fľaša na vodu je nielen praktický pomocník, ale aj štýlový doplnok, ktorým sa nebudete hanbiť kdekoľvek prezentovať. Znovupoužiteľnú fľašu na vodu si so sebou môžete vziať do práce, fitka, na prechádzku alebo kamkoľvek, kam sa rozhodnete vyraziť.

 sklenená fľaša

Samozrejme, výhod, prečo používať opakovateľne použiteľnú fľašu na vodu je omnoho viac. Okrem dodržiavania správneho pitného režimu tiež šetríte prírodu tým, že nepodporujete predaj jednorazových plastov. Zároveň pomáhate v ceste k trvalej udržateľnosti a tiež šetríte peniaze.

Fľaše na vodu sú dostupné v rôznych prevedeniach

Na našom e-shope MyBottle.sk nájdete širokú ponuku fliaš na vodu, ktoré sa odlišujú veľkosťou, dizajnom, značkou i materiálom. Podľa materiálu môžete fľaše na vodu rozdeliť na:

S dodržaním pitného režimu vám pomôžu aj inteligentné fľaše, ktoré vám jednoducho sprostredkujú všetky dôležité údaje o príjme tekutín počas dňa. Inteligentné fľaše na vodu majú počítadlo plnenia, vďaka ktorému budete presne vedieť, koľko litrov vody ste za deň vypili.

 

Autor: Dáša Uherková 

 

Zdroje:

https://www.svetplodu.sk/clanok/149/kolko-vody-denne-vypit/

https://primar.sme.sk/kalkulacky/kalkulacka-pitneho-rezimu

https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000865/1800775/Tropicke-teploty-menia-pitny-rezim--Pozrite-sa--kolko-vody-telo-NAOZAJ-potrebuje

https://www.zenyvmeste.sk/v-horucich-dnoch-treba-vypit-liter-vody-navyse

 

Späť do obchodu