Do školy s novou ekologickou fľašou

Prázdniny sa nám skončili a nenávratnou rýchlosťou sa začal nový školský rok. Zošity už ležia v školskej taške, vytiahli sme peračníky a všetky zvyšné pomôcky, ktoré nás dennodenne sprevádzajú v škole.

Oprášiť ich zrejme nebolo až také ťažké, no náročnejšie je zvyknúť si, že ráno nás už nebudú zobúdzať len letné lúče, ale i hlasný tón budíka, ktorý tak z duše neznášame, no málokedy si ho zmeníme :) Ste pripravení?

 

Bez fľaše na vodu to nejde

V školskej taške majú deti všetky školské potreby, od pravítka, cez učebnice, pracovné zošity, peračník, až po kružidlo. V súčasnosti majú určite pribalenú aj dezinfekciu, zo dve rúška a ďalšie potrebné hygienické pomôcky.

Ako inak, súčasťou obsahu je aj desiata, sladká dobrota, ovocie a fľaša. Fľaša s vodou alebo čajom, limonáda, džús, voda s citrónom či sirupom, kakaom alebo akokoľvek inou tekutinou, ktorá utápa detský smäd, či len tak potešuje chuťové poháriky, ktoré neustále bažia po nových a nových chutiach.

Nech je už preferencia Vášho školáka akákoľvek, jedno je isté. Bez fľaše by do školy určite ísť nemal. Preto určite treba dbať na správny výber tej-ktorej fľaše, ktorá bude jeho pravidelným spoločníkom na školských cestách.

 

Eko - logickejšia voľba

Ak ste doteraz dávali Vášmu dieťaťu vždy novú fľašu, ktorá bola jednorázová, zvážte, či nechcete prejsť na udržateľnejšiu alternatívu. Pýtate sa akú a prečo?

Povedzme si to ekologicky. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko plastových fliaš ročne pri takomto fungovaní miniete? Určite ich nie je málo. O to viac, že vás táto skutočnosť prijme kúpiť Vášmu školákovi vždy nový chutný nápoj, ktorý má rád. A tak “stará“ fľaša putuje do koša, prinajlepšom do plastov.

Ako túto realitu odvrátiť a šetriť naše životné prostredie a peňaženky zároveň? Riešením môže byť jedna udržateľná fľaša, ktorá nahradí desiatky doterajších fliaš. Čo poviete?

 

Fľaša ako štýlový doplnok

Dnešný trh ponúka široké spektrum tých najrozmanitejších fliaš, ktoré hýria farbami a kadejakými motívmi. Vkusné, detailné, minimalistické, nadčasovo spracované, ba dokonca vtipné.

A práve prevedenie fľaše môže byť odzrkadlením vkusu Vášho školáka, ktorý si do nej bude ráno s radosťou liať čaj či inú tekutinu. Bude jeho každodenným spoločníkom, ktorý mu okrem iného môže vyčariť úsmev na tvári.

 

Pitný režim – základ dňa

Určite sa vám už stalo, že si vaše dieťa zabudlo do školy pribaliť vodu. Nech je už dôvod akýkoľvek, nezabúdajme, že práve nedodržiavanie pitného režimu môže viesť k nadmernej únave, nesústredenosti v škole, závratom či bolestiam hlavy, ktoré môžu komplikovať chod školského vyučovania.

Mať preto vždy dostatok tekutín je prvotným predpokladám k efektívnemu fungovaniu v škole. Nájdite pre svoje dieťa fľašu, ktorá je pre neho objemovo dostatočná a naučte si ju klásť na jedno miesto, z ktorého si ju ráno vezme a naplní. Vytvorte si spoločný režim, z ktorého sa stane pravidelný zvyk.

 

Plastová, nerezová či sklenená?

Možno sa už dlhšie obhliadate za funkčnou plastovou fľašou, ktorá je samozrejme ľahšia a viac by vyhovovala vášmu dieťaťu. No k dispozícii máte aj rôzne iné materiály, ktoré môžu klásť na popredné miesta už svoje konkrétne špecifiká.        

Nerezová fľaša sa môže pýšiť termo schopnosťami, vďaka čomu bude mať vaše dieťa počas celého dňa v škole teplý čaj. Argumentovať výhody a nevýhody každého materiálu by sa určite dalo na dlhšie, ale o tom už neskôr.

Nech sa rozhodnete akokoľvek, znovu používateľná ekologická fľaša je ekologickým aj logickým krokom k udržateľnejšiemu spôsobu života a spokojnosti vás i našej planéty. Ktorú fľašu si teda z našej ponuky vyberiete?

Autor:

Zuzana Wagnerová

Späť do obchodu