5 Výhod, vďaka ktorým je znovupoužiteľná fľaša na vodu skvelým pomocníkom

Nech sa rozhodnete ísť kamkoľvek, fľaša na vodu by vám nemala chýbať. Jej používanie má viacero výhod, ktoré sa týkajú nielen ochrany životného prostredia, zdravia, ale aj šetrenia peňazí. V MyBottle sme sa rozhodli spísať pre vás 5 dôvodov, ktoré vás presvedčia o tom, že by ste so sebou mali nosiť znovupoužiteľnú fľašu na vodu aj vy. 

1. Fľaša na vodu pomáha redukovať plastový odpad 

Miliardy plastových fliaš končia ročne na skladiskách odpadu alebo v oceáne. Vyplavovaním chemikálií znečisťujú plastové fľaše pôdu, vodu a znepríjemňujú život voľne žijúcim živočíchom. Plastové fľaše patria medzi najbežnejší odpad, ktorý znečisťuje našu zem, a aj napriek snahám o recykláciu sa len malé percento fliaš recykluje. 

K spomaleniu tvorby plastového odpadu a ochrane životného prostredia môže prispieť každý z nás. Znovupoužiteľná fľaša na vodu je skvelým riešením, ako predísť zbytočnému nákupu jednorázových plastových fliaš a vytváraniu ďalšieho plastového odpadu

plastové fľaše odpad

2. Znovupoužiteľná fľaša na vodu je zdraviu prospešná 

Používanie fľaše na vodu môže mať hneď niekoľko výhod pre naše zdravie. Ak vymeníte pohár za fľašu s vodou, jednoducho môžete sledovať, koľko vody za deň vypijete. Viacero ľudí trápi najmä nedostatok príjmu tekutín, ktorý s fľašou zvládnete hravo sledovať. Hydratácia pomáha zlepšovať vaše kognitívne a fyzické zdravie, sústredenie, trávenie, zmierňuje bolesti hlavy, čistí pokožku a rýchlo regeneruje svaly.  

Jednorázové plastové fľaše z balených vôd často obsahujú množstvo chemikálií, ktoré sa pri pití môžu uvoľňovať do tela. Najzdravším variantom znovu použiteľných fliaš sú nerezové fľaše, ktoré neobsahujú žiadne škodlivé baktérie,  ani toxíny. Odolné sú tiež voči hrdzi, korózií, tvorbe škvŕn, plesní a baktérií. 

 nerezová fľaša klean kanteen dodržiavanie pitného režimu

3. Šetrite peniaze s fľašou na vodu 

Nosením fľaše so sebou sa môžete vyhnúť nakupovaniu balených vôd, ktoré majú negatívny vplyv nielen na životné prostredie, ale aj vaše finančné prostriedky. Investujte do fľaše, ktorá má dlhú životnosť, je zdraviu prospešná, ekologická, zachováva chuť nápoja a najmä šetrí vaše peniaze

Ak si každý deň kúpite balenú vodu, mesačne miniete približne 30 eur. Každý mesiac by ste mohli túto čiastku ušetriť, v prípade, že by ste vodu nosili jednoducho so sebou. Nemuseli by ste sa tak zdržiavať v obchodoch pri platení alebo sa spoliehať na automaty. 

fľaša nerezová na vodu lund london

 

4. Odlíšte sa od ostatných

Kým balené plastové fľaše v obchodoch sa na seba výrazne podobajú, pri kúpe znovupoužiteľných fliaš máte na výber z bohatej ponuky rôznych materiálov a vzorov. Vďaka jedinečnému dizajnu sa tak rýchlo odlíšite od ostatných a svoju fľašu si s nikým nepomýlite. Stane sa skvelým dizajnovým kúskom, ktorý si ihneď zamilujete.

Do fľaše si môžete napustiť čistú vodu z vodovodu alebo ju ozvláštniť niečím novým. Vyskúšajte pridať lístky mäty, medovky alebo vytlačiť si do nej citrón. Čistá voda získa úplne novú chuť a vy budete mať svoj nápoj bez pridaných umelých farbív a ďalších látok.  

 3486-7

5. Fľaša na vodu vhodná kamkoľvek 

Do práce, školy, fitka alebo na cesty, fľašu na vodu využijete kdekoľvek. Na e-shope MyBottle nájdete fľaše, z ktorých si vyberie každý. Medzi najpredávanejšie patria nerezové a plastové fľaše, ktoré sa stali obľúbenými najmä kvôli ich odolnosti a zaujímavému prevedeniu. Svojich fanúšikov majú aj sklenené fľaše, ktoré dizajn fliaš posunuli na úplne nový level

Ak máte deti alebo študujete, určite oceníte fľaše do školy, ktoré by nemali chýbať v povinnej výbave študenta. Detské fľaše u nás kúpite už pre tých najmenších. V ponuke máme dojčenské fľaše, detské termofľaše, hrnčeky a fľaše na pitie.

Najmä v zime oceníte kvalitné termofľaše, ktoré udržia váš nápoj niekoľko hodín teplý. Vybrať si môžete zo širokej ponuky termosiek a termohrnčekov, ktoré sú dostupné v rôznych objemoch. fľaša na vodu s kryštálom

Naša ponuka fliaš na vodu je prispôsobená aj potrebám tých najnáročnejších zákazníkov. Objavte bohatú ponuku filtračných fliaš, ktoré sú skvelým zdrojom čistej vody. Vybrať si môžete zo samočistiacich fliaš, nerezových termo filtračných fliaš alebo fliaš na vodu s binchotánom. Dostupné sú aj inteligentné fľaše, ktoré disponujú počítadlom plnenia, či pripojením bluetooth s vašim zariadením, vďaka ktorému môžete sledovať váš celkový denný príjem vody. 

 

Autor: 

Dáša Uherková

Späť do obchodu