Jednorazová vs. opakovane použiteľná fľaša na vodu

Prečo nahradiť jednorazovú fľašu opakovane použiteľnou? Najväčšie výhody spočívajú najmä v šetrení obrovského množstva peňazí a tiež ekologickosti. Prečítajte si viac o výhodách opakovane použiteľnej fľaše na vodu.

 

Opakovane použiteľná fľaša na vodu šetrí vaše peniaze

 Bohužiaľ bez vody sa žiť nedá a okrem toho, že nám doma tečie pitná voda z kohútikov, obrovská časť populácie uprednostňuje kúpu balenej vody z obchodov. Skúšali ste niekedy porozmýšľať nad tým, koľko peňazí by ste týždenne, mesačne, ba dokonca ročne ušetrili, ak by ste prestali kupovať balené vody v obchodoch? Táto suma sa môže vyšplhať až na desiatky, či stovky eur v závislosti od toho, ako často vodu v jednorazových PET fľašiach kupujete.

Chápeme, že nie vždy si so sebou človek vezme opakovateľne použiteľnú fľašu s vodou a niekedy sa jednoducho lákavej ponuke v obchodoch nedá odolať. Z dlhodobého hľadiska je však neustále nakupovanie balenej vody finančne veľmi nevýhodné.

klean kanteen termosky chlap a žena držiaci v ruke klean kanteen termosky na horách

Do opakovateľne použiteľnej fľaše si môžete napustiť nielen čistú vodu, ale pripraviť si môžete aj osviežujúcu limonádu, smoothie či rôzne iné teplé i studené nápoje. Dokonca existujú štúdie, ktoré sa snažia preukázať, že ľudia s vlastnou fľašou na vodu viac dodržiavajú pitný režim. Nová fľaša je štýlovým doplnkom, ktorý so sebou bude hrdo nosiť a náklady na jej nákup sa vám po pár týždňoch určite vrátia. 

 

Šetrite prírodu s opakovateľne použiteľnou fľašou

 Ako sme spomínali už predtým, opakovateľne použiteľná fľaša šetrí prírodu, a to hneď viacerými spôsobmi. Pri správnej starostlivosti a taktiež v závislosti od jej materiálu vám vydrží niekoľko rokov, počas ktorých nemusíte jednorazové fľaše kupovať, čím redukujete tvorbu plastového odpadu.

jednorázové plastové flaše

Práve plastový odpad je jedným z najväčších problémov 21. storočia a využívaním opakovateľne použitej fľaše eliminujete jeho ďalší vznik. Myslite viac na prírodu a životné prostredie a spravte prvý krok k udržateľnosti s novou opakovateľne použiteľnou fľašou na vodu.

 

Ako vybrať opakovateľne použiteľnú fľašu na vodu?

V prvom rade by ste si mali premyslieť aká veľkosť fľaše vám bude vyhovovať a tiež materiál, z ktorého má byť vaša fľaša na vodu vyrobená. Medzi najpredávanejšie patria nerezové fľaše, ktoré dokážu udržať teplotu teplých aj studených nápojov a zároveň sú odolné voči nárazom. Viac o výhodách nerezovej fľaše na vodu sa v našom článku

obedový box, fľaša na vodu stojace na stole monbento

Opakovateľne použiteľné fľaše môžu byť vyrobené aj z plastu. Výhodou plastových fliaš je ich ľahká váha, obľúbenými sú najmä na šport alebo pre deti do školy či na výlety. Štýlovým kúskom sú aj sklenené fľaše, ktorých dizajn si okamžite zamilujete.

 

Autor: Dáša Uherková

Späť do obchodu