Čo je hodnotenie INCI a čo toto číslo predstavuje?

Koža je najväčší orgán tela. Cez ňu prijímame do tela množstvo prospešných, ale aj škodlivých látok. Rovnako ako venujeme stále väčšiu pozornosť zloženiu potravín, ktoré konzumuje, by sme nemali podceňovať ani zloženie kozmetiky, ktorú používame.
 

Látky, ktoré sa v kozmetike nachádzajú vplývajú na naše zdravie (najmä hormonálny, endokrinologický systém...). Preto sme sa v Mybottle rozhodli vybrať a ponúknuť vám len kozmetiku, ktorá neobsahuje nebezpečné látkyje zdravotne, čo možno najviac nezávadná.

 

Zloženie kozmetiky, ktorú vám ponúkame, preverujeme v medzinárodných databázach kozmetických organizácií / asociáciách a špecializovaných aplikáciách (EWG SkinDeepCosIng, Inci Beauty, WeWell a ďalšie), aby sme vám na jednom mieste priniesli len tie najkvalitnejšienajbezpečnejšie kozmetické prípravky.“

 

Čo je INCI?

I   (International) – Medzinárodné
(Nomenclature) – názvoslovie
    (of)
C (Cosmetics) – kozmetických
I   (Ingredients) – prísad

 

Naša ikonka INCI HODNOTENIE

Pri každom produkte, ktorý vám na našom eshope ponúkame, nájdete ikonku INCI hodnotenie. Ide o „skóre“ daného produktu, ktoré je mu pridelené na základe analýzy jeho zložiek.

Čím viac bezpečných a zdravotne nezávadných látok produkt obsahuje, tým je jeho skóre vyššie.

ikonka mybottle - hodnotenie produktu INCI hodnotenie

 

Pre vysvetlenie uvedieme nasledujúci príklad:

 

Produkt, ktorý má v špecializovanej databáze skóre 19,5/20. Ide o čistiaci gél na pleť  s Jasmínom. Vo svojom zložení obsahuje len tri zložky, ktoré sú v databáze INCI slabo penalizované (nepredstavujú riziko pre používateľa) všetky ostatné zložky sú zdravotne nezávadné.

 

Pre porovnanie sme vybrali iný čistiaci gél na pleť  od inej značky. Tento dosiahol len skóre 0,2/20. Obsahuje 2 zložky, ktoré sú z hľadiska INCI silne penalizované, 7 zložiek, ktoré sú stredne penalizované a 5 zložiek slabo penalizovaných. Jeho celkové  skóre je preto veľmi nízke nakoľko obsahuje látky, ktoré môžu škodiť a vôbec sa neodporúča používať ich.

 

 

Späť do obchodu