Aká fľaša je vhodná na turistiku, k vode či na výlet do prírody?

17.10.2022

Aby fľaša na vodu dokonale splnila svoj účel, je dobré si pred kúpou premyslieť, ako ju plánujete využívať. Fľaše na vodu sú na našom e-shope MyBottle.sk dostupné v rôznych prevedeniach, značkách a veľkostiach. Poradíme vám, ktoré parametre pri výbere fľaše na vodu sledovať, tak, aby ste boli s vašim nákupom a výberom fľaše naozaj spokojní.

Fľaše na vodu - Ako vybrať najlepšiu?

S určitosťou sa nedá povedať, ktorá fľaša na vodu je najlepšia, pretože každý zákazník má iné preferencie a kritériá, ktorým prispôsobuje finálne rozhodnutie. Tento článok preto vnímajte ako sprievodcu všetkými možnosťami, ktoré vám fľaše na vodu ponúkajú, aby ste sami dokázali určiť, čo vám bude najviac vyhovovať.

Fľaše na vodu podľa materiálu

Na začiatok si môžeme fľaše na vodu rozdeliť podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené. Každý z materiálov má svoje výhody a nevýhody, preto záleží na vás, ktorý uprednostníte.  

  • Plastová fľaša na vodu - jej najväčšou výhodou je nízka hmotnosť, vďaka čomu sa tešia mimoriadnej obľube u detí alebo športovcov. Plast sa pri dopadne na zem nerozbije, vďaka čomu vydrží plastová fľaša aj tvrdšie zaobchádzanie. Nevýhodou je však nízka odolnosť voči horúcej vode, ktorá môže plast úplne zdeformovať. 

žena držiaca plastovú fľašu Equa so smoothie

  • Nerezová fľaša na vodu - vďaka svojmu odolnému materiálu patrí medzi najkvalitnejšie fľaše na trhu. Nerez je zdravotne nezávadný, nepreberá pachy a jednoducho sa čistí. Nerezové fľaše na vodu sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach a dizajnoch, ich jedinou nevýhodou je, že kvôli nepriehľadnému materiálu nie je možné kontrolovať hladinu vody vo vnútri fľaše.

farebné nerezové fľaše značky Lund London poukladané na bielom pozadí

  • Sklenená fľaša na vodu - je zdravotne nezávadná, väčšinou je vyrobená z odolného borosilikátového skla, ktoré zvládne aj vysoké teploty. Sklenené fľaše na prvý pohľad zaujmú najmä elegantným dizajnom, výhodou je odolnosť voči škrabancom a absorpcii pachov, nevýhodou však zostáva vyššia hmotnosť.

žena držiaca sklenenú fľašu Crystallove s ružovým kameňom

Aj uzáver fľaše na vodu je dôležitý

Výber uzáveru fľaše úzko súvisí s tým, na aké aktivity plánujete fľašu na vodu používať. Napríklad pri športe vám bude vyhovovať úplne iný druh uzáveru ako pri práci. Fľaše na vodu sú dostupné s týmito uzávermi:

  • Zátka na skrutkovanie - odporúčaná je najmä na výlety do prírody či outdoorové aktivity, pri ktorých musí byť fľaša dobre uzavretá. Skrutkovacie zátky sú veľmi spoľahlivé, často bývajú doplnené o karabínu, vďaka ktorej si môžete fľašu prichytiť o batoh.
  • Skrutkovacie viečko – je podobné uzáverom z PET fliaš, jednoducho sa našróbuje okolo hrdla fľaše. Zvyčajne je súčasťou sklenených fliaš, ktoré si so sebou môžete vziať na prechádzku, do práce či do mesta.
  • Zacvakávacie zátky a náustky - najčastejšie sa používajú na cyklistických alebo športových fľašiach, kedy športovec nemá čas zdržovať sa zdĺhavým otváraním fľaše. Obľúbené sú aj na detských fľašiach, pretože sú jednoduché na otváranie. Detské fľaše by však mali mať aj ochranný kryt, ktorý zamedzí kontaktu s inými nečistotami.

Aký objem má mať fľaša na vodu?

Fľaše na vodu sú na MyBottle.sk dostupné v rôznych veľkostiach, opäť záleží len na vašich preferenciách. Menším deťom sa odporúčajú fľaše s objemom od 200 ml do 500 ml, pretože sú ľahšie a skladnejšie. Dospelí by mali siahnuť po modeloch s objemom od 500 ml, táto veľkosť fliaš je vhodná do práce či na cestu autom. Väčšie fľaše s objemom od 600 ml a viac sú vhodné na šport či rôzne výlety.

Hľadáte niečo extra? Objavte fľaše na vodu so špeciálnymi funkciami

Niektoré fľaše na vodu majú aj extra funkcie, ktorými sa odlišujú od bežných fliaš. Dostupné sú napríklad špeciálne filtračné fľaše, ktoré využijete na túrach a v miestach, kde je nedostatok čistej pitnej vody. Filter vo vnútri fľaše na vodu dokáže zničiť až 99% baktérií, mikroplastov, parazitov, organických chemických látok, špiny, piesku, zakalenia a chlóru, vďaka čomu je praktickým pomocníkom na cestách.

 inteligentná flasa larq zaseknutá medzi drevenými konármi v potoku

Obľúbené sú aj fľaše na vodu s počítadlom plnení, takže vďaka nim máte prehľad o množstve vypitej vody a vašom pitnom režime. Novinkou na trhu sú samočistiace fľaše, ktoré dokážu zničiť viac ako 99% biologických kontaminantov. Pre čistenie stačí stlačiť tlačidlo na viečku a fľaša spolu s vodou je za 60 sekúnd hygienicky čistá. Objavte všetky inteligentné fľaše na MyBottle.sk.

Autor: Dáša Uherková 

Späť do obchodu